Czym jest monitor interaktywny?

Ogólnie rzecz biorąc monitor interaktywny można porównać do dużego telewizora LCD, którego ekran reaguje na dotyk zupełnie jak smartfony czy tablety. Należy jednak dodać, ze istnieje kilka zasadniczych usprawnień, które czynią z monitora coś więcej niż tylko duży tablet czy telewizor z ekranem dotykowym. Wyjaśniamy, o co chodzi.

Monitor interaktywny to rozwinięcie idei, które są dzisiaj bardzo popularne w biznesie i edukacji. Chodzi o klasyczne zestawy interaktywne, składające się z projektora oraz tablicy interaktywnej. Tego rodzaju zestawy interaktywne służą do wyświetlania obrazu z komputera, za pomocą projektora, na którym prezenter nanosi notatki czy steruje komputerem. Dzięki dedykowanym programom możemy nie tylko nanosić notatki jak na zwykłej tablicy, ale mogą też edytować obrazy pobrane z sieci, korzystać z materiałów wideo dostępnych w sieci czy tworzyć całe scenariusze prezentacji bogatych w multimedia. Monitory interaktywne znacznie ten proces ułatwiają i rozbudowują jego możliwości.

Charakterystyka

Monitory interaktywne posiadają dużą powierzchnię ekranu, co zapewnia lepszą widoczność dla większych grup ludzi. Hartowana frontowa szyba ochronna zabezpiecza delikatną matrycę przed uszkodzeniem z powodu silniejszego nacisku czy kontaktu z ostrymi, twardymi przedmiotami. Specjalne technologia sprawia, że urządzenia te są przystępne cenowo i oferują wysoki komfort użytkowania. Z kolei profesjonalny panel LCD o wydłużonej żywotności oraz trwała obudowa wykonana np. ze szczotkowanego aluminium pozwala długo korzystać ze sprzętu. Najlepsze realizacje znajdziemy na stronie https://videofonika.pl/produkty/ekrany-i-monitory-dotykowe-v-screens/.

Do czego wykorzystać?

Monitory interaktywne służą do wyświetlania treści, odtwarzania dźwięku oraz dodaje funkcję dotykową. Za generowanie treści odpowiedzialny jest osobny lub wbudowany komputer ze specjalnie zainstalowanym oprogramowaniem. Za pomocą monitora można sterować zarówno systemem operacyjnym oraz aplikacjami dedykowanymi dla ekranów dotykowych, co sprawia, że urządzenie sprawi się w każdej branży.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *