O potrzebach mieszkaniowych Polaków.

To, jakich mieszkań poszukują Polacy zależy w znacznej mierze od tego, na jakie mieszkania ich stać. Gusta i oczekiwania schodzą na nieco dalszy plan. Zdecydowana większość Polaków planuje wzięcie kredytu mieszkaniowego lub hipotecznego i sfinansowanie w ten sposób zakupu swoich własnych czterech kątów. Mniej więcej o połowę mniej posiada na ten cel swoje oszczędności.

Najważniejsze czynniki przy zakupie mieszkania

Jeżeli już jednak dysponujemy odpowiednią kwotą, na jakie czynniki zwracamy uwagę poszukując mieszkania? Wielu z nas zależy na zupełnie nowym lokum. W związku tym szukamy domu lub mieszkania przede wszystkim na rynku pierwotnym. Rynek wtórny cieszy się większym zainteresowaniem w przypadku mieszkań. Osoby pragnące kupić dom w większości przypadków stawiają na rynek pierwotny.

Bardzo zależy nam na jakości kupowanych mieszkań. Kluczową kwestią jest, zatem stosunek jakości do ceny mieszkań. Niezwykle ważna jest dla nas również ich lokalizacja. Mniejszą uwagę zwracamy na markę i renomę dewelopera. Wysoki standard budynku i jego wykończenia również nie są dla nas najważniejsze. Co ciekawe, niewielka liczba Polaków szukających mieszkania zwraca uwagę na takie kwestie, jak prognozowane niskie koszty eksploatacyjne. Czyżbyśmy zupełnie nie potrafili myśleć przyszłościowo? Niskie koszty eksploatacji pozwalają przecież na szybszy zwrot poniesionych kosztów.

Infrastruktura osiedla, dobre połączenia, bezpieczeństwo

O wiele bardziej interesuje nas infrastruktura osiedla. Niezmiernie ważne są, zatem dla nas takie kwestie, jak:

  • dobre połączenia samochodowe,
  • nieduża odległość przystanków komunikacji miejskiej,
  • położone w pobliżu sklepy spożywcze,
  • usytuowane niedaleko skwery z ławkami oraz place zabaw dla dzieci.

Dosyć istotnym czynnikiem jest również duża liczba miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkańców. Okazuje się jednak, że niektórzy z nas zwracają uwagę na takie kwestie, jak bliskie położenie banku lub bankomatu, miejsca do organizacji imprez czy restauracje znajdujące się w pobliżu. Wielu z nas zależy też na tym, aby teren osiedla był bezpieczny, monitorowany lub przynajmniej ogrodzony. Często poszukujemy mieszkań w niskiej zabudowie, a w niskich blokach zależy nam na windzie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *