Sesja ślubna – jak powinna wyglądać?

Profesjonalna sesja ślubna powinna być przede wszystkim przyjemną zabawą. Chodzi o to, aby dać chwilę wytchnienia parze młodej, która w naturalny i wyluzowany sposób będzie pozować przed obiektywem. Sesja ma nie tylko uwiecznić fakt zawarcia małżeństwa, ale również szczęście oraz emocje zakochanych. Istotny jest zatem wybór fotografa i miejsca na sesję plenerową, przy czym nawet najpiękniejsze miejsce nie odda w pełni swojego uroku, jeśli za obiektywem będzie stał amator. Wybierajmy fotografa ślubnego więc tak, aby otrzymać wyjątkowe pamiątki na resztę życia.

Fotografie ślubne powinny oddawać naszą osobowość i charakter naszego związku. W tym celu najlepiej na spokojnie porozmawiać fotografem o nas, o tym czego oczekujemy i jak wyobrażamy sobie naszą sesję. Pośpiech i brak komunikacji w niczym nie sprzyja. Dobry nastrój i chwila wolnego czasu są konieczne do tego, aby profesjonalna sesja zdjęciowa się udała.

W dniu ślubu czy po?

Sesja w plenerze zajmuje co najmniej dwie godziny i raczej brakuje na nią czasu w dniu ślubu. Oczywiście dobry fotograf zaproponuje wykonanie kilku fotografii np. ze świadkami a parę tego typu zdjęć można też wykonać podczas wesela w ogrodzie domu weselnego czy restauracji. Sesja jednak ma być dla pary młodej przyjemnością, a nie walką z czasem. Na sesję plenerową najlepiej zatem umówić się kilka dni po ślubie, kiedy będziecie już zupełnie wyluzowani a przez to o wiele bardziej naturalni. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie będziecie już martwili się tym, że przy bardziej wyszukanych pozach pobrudzicie białą suknię czy elegancki garnitur.

Sesja w kilku lokalizacjach

Na sesję plenerową powinniśmy wybrać miejsce, w którym poczujemy się swobodnie i naturalnie. Dobrym pomysłem jest znalezienie kilku różnych miejsc w bliskiej odległości od siebie tak, żeby całą sesją była urozmaicona i nietypowa. Podzielcie się z fotografem waszymi wspólnymi zainteresowaniami, ponieważ sesja może właśnie ich dotyczyć. Wspaniale wyglądają zdjęcia w otoczeniu murów wyjątkowych zabytków, jak np. w Pałacu Biskupów w Kielcach. Różne ciekawe realizacje i propozycję współpracy znajdziecie na stronie https://dwiewieze.pl/.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *