Wypad do Karpacza

Karpacz to urocze miasto w Karkonoszach położone malowniczo na 530-885m n.p.m. u podnóża najwyższego szczytu Sudetów, czyli Śnieżki. Obecnie Karpacz to jeden z najlepszych ośrodków wczasowo-turystycznych w Karkonoszach. Jest to idealne miejsce na wypad rodzinny, romantyczny wyjazd czy na wędrówki z przyjaciółmi.

Miasto oferuje doskonałe warunki turystyczne z dobrze rozwiniętą bazą: wyciąg krzesełkowy na Kopę, liczne wyciągi narciarskie, trasy rowerowe oraz szlaki turystyczne. Baza noclegowa jest tutaj różnorodna i bogata. Znajdziemy tu domki, pokoje, apartamenty, hotele, pensjonaty i domy gościnne. Liczne kawiarnie, puby i restauracje proponują świetną kuchnię i zabawę. Karpacz czeka na gości całym rokiem.

Co warto zobaczyć?

Karpacz to idealne miejsce startowe dla pieszych wędrówek po Karkonoszach. Spotykają się tu różne szlaki, prowadzące turystów niezwykłymi ścieżkami w piękne, urokliwe rejony gór. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się na krótszą czy dłuższą wyprawę, bardziej lub mniej uczęszczanymi trasami, góry szybko pokażą nam to, co w nich najpiękniejsze, a więc bliskość natury i wspaniałe krajobrazy. Poza odpoczynkiem w górach i wędrówkami po karkonoskich szlakach, Karpacz gwarantuje dużo innych ciekawostek. Do najbardziej znanych zabytków należy Kościół Wang. Jest to w całości drewniana budowla powstała bez użycia nawet jednego gwoździa. Skonstruowano ją w Norwegii w miasteczku Vang na przełomie XII i XIII stulecia. W połowie XIX w. został rozmontowany i przewieziony do Szczecina. Docelowo miał stanąć w muzeum w Berlinie, jednak końcowo wylądował w mieście pod Śnieżką. Na miejscu dobudowano wykonaną z kamienia dzwonnicę, która dodatkowo ochrania kościół przed zstępującymi ze Śnieżki silnymi wiatrami.

Baza noclegowa

Po wielogodzinnych wędrówkach po tej cudownej krainie, będziemy chcieli wypocząć w wygodnym hotelu. Proponujemy nocleg w Leśnym Dworze, który jest rodzinnym gościńcem, działającym od 1860 r. Znajdziemy tutaj piękne pokoje, taras widokowy, saunę oraz salę kinową. Szczegóły na www.lesnydwor.karpacz.pl.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *