Dlaczego kurs baristyczny to dobra inwestycja?

Istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się więcej o kawie. Możesz oglądać samouczki na YouTube, czytać książki, sięgnąć do zasobów online. Możesz samodzielnie eksperymentować z różnymi metodami parzenia kawy lub podjąć pracę kawiarni i kształcić się pod okiem profesjonalnych mentorów. Jeśli zastanawiasz się, czy formalne szkolenie dla baristy jest konieczne, a certyfikowany kurs to dobra inwestycja, rozwiewamy Twoje wątpliwości. Kursy baristyczne w Opolu i we Wrocławiu, o których przeczytasz na stronie http://coffeebreak.pl/kurs-baristy/ to strzał w dziesiątkę.

Jakich szkoleń potrzebują bariści?

Szkolenie oznacza przekazywanie komuś wiedzy. Wiedza oznacza uczenie się i zdobywanie nowych kompetencji. Kompetencje zaś mają fundamentalne znaczenie w każdym rodzaju działalności. Innymi słowy, szkolenie jest niezbędne, jeśli myślisz o karierze w kawowym świecie. Szkolenie i dogłębna analiza są kluczowe, aby wybrać najlepszej jakości kawy, mądrze je wymieszać i odpowiednio przyrządzić, aby wzmocnić smaki i aromaty. Bariści powinni ponadto wiedzieć, jak parzyć wyjątkową kawę zgodnie z wysokimi standardami, jak odpowiednio czyścić i konserwować sprzęt do kawy oraz jak zapewnić doskonałą obsługę klienta. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie istotna.

Przydatna jest również wiedza o produkcie, który serwują — wpływ różnych odmian kawy, ich wysokość, metody przetwarzania, profile palenia i wiele innych. Jak inaczej bariści mogą zrozumieć, dlaczego muszą zmienić przepis na espresso przygotowując je ze średnio-palonej kawy kolumbijskiej zamiast lekko prażonej kawy etiopskiej? I, co ważniejsze, jak mogą przekazać tę wiedzę i pasję do kawy zainteresowanym klientom? Wiedza o produkcie jest podstawową częścią obsługi klienta. To prawdziwe tajniki zawodu baristy.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *