Wybieramy rowerek biegowy dla dziecka

Rowerki biegowe dla dzieci to świetna zabawka dla naszych pociech! W ostatnich lat stały się one już podstawowym wyposażeniem w domach kilkulatków. Są one idealną alternatywą dla klasycznych rowerów posiadających łańcuch oraz pedały. Rowery biegowe polecane są szczególnie młodszym dzieciom, w wieku od 2 do 4 lat, czyli dla tych, które nie potrafią jeszcze złapać równowagi lub nie dosięgają nóżkami do pedałów.

Jazda rowerkiem biegowym to świetny początek jazdy na zwykłym rowerze w późniejszych latach. Pierwsze przejażdżki na zabawce pomogą naszym pociechom opanować technikę jazdy bez zbędnego stresu. Rowerki biegowe nauczą dzieci odpowiednio balansować ciałem, łapać równowagę oraz ćwiczyć koordynacje i poczucie rytmu. Rowerek biegowy dla 2 latka to też gwarancja bezpieczeństwa. Otóż dziecko może w każdej chwili podeprzeć się nogami, unikając upadku. Dla młodszych dzieci polecamy również rowerki biegowe trójkołowe – różne rozwiązania znajdziemy na stronie https://zabawki-gry.pl/Rowerki-Biegowe-c105.

Rama i koła

Rama rowerku może być metalowa bądź drewniana. Jest to już kwestia gustu, który materiał będzie dla nas bardziej atrakcyjny. Obydwa materiały mają to do siebie, że są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dlatego świetnie sprawdzą się jako tworzywo, z którego rowerek biegowy będzie wykonany. Z kolei jeśli zależy nam na komforcie wybierzmy rowerek na pompowanych gumowych kołach, które amortyzują wstrząsy. Wybierając to rozwiązanie należy systematycznie sprawdzać i uzupełniać ciśnienie powietrza w oponach. Koła wykonane z pianki PVA są twardsze i praktycznie bezobsługowe.

Rozmiar i waga

Ważne jest, aby rowerek biegowy został we właściwy sposób dobrany do wzrostu dziecka. Najlepiej wybierać modele, w których można regulować siodełko oraz kierownicę. Rowerek biegowy można wówczas w pełni dopasować do potrzeb dziecka, a zabawka będzie się wraz z nim rozwijać. Równie istotne jest, aby rowerek biegowy nie był zbyt ciężki. Lekka zabawka sprawi, że dziecko nie będzie miało żadnych problemów z jego przenoszeniem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *