Rodzinna gra w bilard

Bilard posiada bardzo długą i bogatą historię rozciągającą się od jego powstania już w XV wieku. Najpierw grało się na stole o wymiarach 1 do 2 ograniczonym bandami, z czasem wprowadzono łuzy, czyli dziury w stole. Od tego czasu głównym celem rozgrywek było trafianie bilami do łuz. Stoły do gry w bilard są najczęściej prostokątne o stosunku boków 1 do 2, przy czym na każdym rogu oraz na środku dłuższych band znajdują się łuzy. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie grą i jej niewątpliwymi zaletami producenci stworzyli również stoły bilardowe dla dzieci, które są wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

Dzięki wprowadzaniu na rynek dziecięcych stołów bilardowych teraz razem z naszym maluchem możemy poznać tajniki gry podczas rozgrywki. Ciekawe rozwiązanie znajdziemy na https://zabawki-gry.pl/Bilard-c258. Mocna konstrukcja takich stołów wraz z poprzeczkami wzmacniającymi mocowanie drewnianych nóg stołu sprawia, że zabawka jest stabilna. Blat do gry wykończony jest suknem podobnie jak w profesjonalnym stole, co znacznie uatrakcyjnia całą zabawę.

Zalety gry w bilard

Bilard jako zabawa posiada wiele zalet. Wbrew pozorom trafianie bilą do łuzy nie jest łatwe. Bardzo ważny jest odpowiedni chwyt kija, a także pełna koncentracja. Maluch może zatem wynieść wiele z gry, która uczy skupienia szybkości reakcji oraz strategii, poprawia zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową. Rozgrywka wymaga precyzji i zmusza do pobudzenia wyobraźni przestrzennej oraz uczy bardzo ważnego, sportowego współzawodnictwa. Bilard może okazać się pomocny przy nauce geometrii i praw fizyki.

Przede wszystkim dobra zabawa

Ważny argumentem jest wyjątkowa frajda i dobra zabawa, jakiej bilard dostarcza całej rodzinie. W czasie rozgrywki udział może wziąć więcej osób, które będą ze sobą rozmawiać i śmiać się. Jest to świetna opcja na wspólne, rodzinne wieczory, które odstawią wszystkich od monitorów telefonów i komputerów.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *