Wypad do Karpacza

Karpacz to urocze miasto w Karkonoszach położone malowniczo na 530-885m n.p.m. u podnóża najwyższego szczytu Sudetów, czyli Śnieżki. Obecnie Karpacz to jeden z najlepszych ośrodków wczasowo-turystycznych w Karkonoszach. Jest to idealne miejsce na wypad rodzinny, romantyczny wyjazd czy na wędrówki z przyjaciółmi.

Miasto oferuje doskonałe warunki turystyczne z dobrze rozwiniętą bazą: wyciąg krzesełkowy na Kopę, liczne wyciągi narciarskie, trasy rowerowe oraz szlaki turystyczne. Baza noclegowa jest tutaj różnorodna i bogata. Znajdziemy tu domki, pokoje, apartamenty, hotele, pensjonaty i domy gościnne. Liczne kawiarnie, puby i restauracje proponują świetną kuchnię i zabawę. Karpacz czeka na gości całym rokiem.

Co warto zobaczyć?
Karpacz to idealne miejsce startowe dla pieszych wędrówek po Karkonoszach. Spotykają się tu różne szlaki, prowadzące turystów niezwykłymi ścieżkami w piękne, urokliwe rejony gór. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się na krótszą czy dłuższą wyprawę, bardziej lub mniej uczęszczanymi trasami, góry szybko pokażą nam to, co w nich najpiękniejsze, a więc bliskość natury i wspaniałe krajobrazy. Poza odpoczynkiem w górach i wędrówkami po karkonoskich szlakach, Karpacz gwarantuje dużo innych ciekawostek. Do najbardziej znanych zabytków należy Kościół Wang. Jest to w całości drewniana budowla powstała bez użycia nawet jednego gwoździa. Skonstruowano ją w Norwegii w miasteczku Vang na przełomie XII i XIII stulecia. W połowie XIX w. został rozmontowany i przewieziony do Szczecina. Docelowo miał stanąć w muzeum w Berlinie, jednak końcowo wylądował w mieście pod Śnieżką. Na miejscu dobudowano wykonaną z kamienia dzwonnicę, która dodatkowo ochrania kościół przed zstępującymi ze Śnieżki silnymi wiatrami.

Baza noclegowa
Po wielogodzinnych wędrówkach po tej cudownej krainie, będziemy chcieli wypocząć w wygodnym hotelu. Proponujemy nocleg w Leśnym Dworze, który jest rodzinnym gościńcem, działającym od 1860 r. Znajdziemy tutaj piękne pokoje, taras widokowy, saunę oraz salę kinową. Szczegóły na www.lesnydwor.karpacz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *